Všetko naopak

Autor: Oskar Varga | 22.5.2011 o 18:29 | (upravené 22.5.2011 o 19:24) Karma článku: 4,92 | Prečítané:  653x

Nedávno sa mi prihodila zaujímavá vec. Hľadal som si prácu. Nakoniec som ju aj úspešne našiel, ale môj kariérny rast prichádzal mesiac po mesiaci ako vo filme. Od zlej práce, po menej zlú prácu, až k takej kde si poviete: celkom fajn!

 

Všetko naopak

 

Nedávno sa mi prihodila zaujímavá vec. Hľadal som si prácu. Nakoniec som ju aj úspešne našiel, ale môj kariérny rast prichádzal mesiac po mesiaci ako vo filme. Od zlej práce, po menej zlú prácu, až k takej kde si poviete: celkom fajn!

Ako prvé som zakotvil v neziskovej organizácii, kde dostanete zaplatené iba vtedy, ak vám vonku na ulici nejaký človek podpíše, že bude mesačne prispievať 100CZK na dobrú vec. Ak vám nikto nepodpíše, tak si odstojíte 6 hodín zadarmo. Mne nikto nepodpísal.

Druhý mesiac, som úspešne prešiel do call centra. Tu sa predával internet jedného nemenovaného operátora cez telefón. Na tejto pozícii som si dobre pokecal s dôchodcami z Plzne, ktorých bolo 85%. Práca to nie je zlá, ale keď po 8 hodinách telefonovania idete domov a zazvoní vám mobil, tak dostávate tik do oka.

Môj posledný, tretí a zároveň zlatý klinec je predajca zájazdov v cestovnej agentúre. Tu si začínam myslieť, že som naozaj v práci. Asi preto, že nastupujem o ôsmej a končím o pol šiestej. Celý tento proces prebehol behom troch mesiacov a ja som si myslel, že to tak išlo, buď vďaka šťastnej náhode, ale skôr som si nahováral, že to bude presvedčivý životopis a vzdelanie.

Zrejme to je všetko naopak. Asi nič nie je tak, ako si myslíme. Moja kamarátka si hľadala prácu v rovnakom čase ako ja. Má niekoľkoročné skúsenosti z praxe, ovláda plynulo dva jazyky. A nedávno absolvovala študijnú a pracovnú stáž vo Francúzsku. Po tri mesiace si nemohla nájsť prácu. Všetky svoje prednosti a kvality čo sa týka jazyka a zahraničných skúseností uviedla do životopisu. A nič.

Nahnevaná, zmazala polovicu svojho životopisu. Za obeť padli najmä najprestížnejšie časti a do týždňa mala prácu. Je to trochu na hlavu? Možno nie ak si predstavíme, že je tu možnosť keď šéfovia a manažéri nechcú mať pod sebou ľudí, ktorí sú šikovnejší alebo skúsenejší. Preto je logické, že si radšej vyberajú tých menej dobrých ktorí ich nebudú ohrozovať.

Aké šťastie, že mám oproti nej tak chudobný životopis. Už sa teším na povýšenie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Únos. Film, ktorý vznikol napriek výstrahám právnikov

Pri nakrúcaní prvého slovenského trileru bola aj mama Roberta Remiáša.

KULTÚRA

Česi na objednávku vlády nikoho neuniesli, predbehli nás v inom

Českí filmári vedia, kde hľadať hrdinov.


Už ste čítali?